Uluslararası Sözleşmelerde Kadının İnsan Hakları

388 gösterim
25 Haziran 2017 Genel kategorisinde Admin (12,970 puan) yazdı
Hukuk yalnızca ulusal, yani sadece o ülkeye ait yasalardan oluşmaz. Uluslararası sözleşmeler de insan haklarını koruma altına alır. Uluslararası bir sözleşmeyi imzalayıp onaylayan bir devlet, bu sözleşmenin maddelerini ihlal etmeyeceğini ve uygulayacağını garanti eder. Bu garantiyi hem sözleşmeyi imzalayan ve onaylayan diğer devletlere, hem de kendi yurttaşlarına vermiş olur. Uluslararası sözleşmeler ulusal yasaların üstündedir ve imzalayan ülkeler kanunlarını sözleşmelere uygun hale getirmek zorundadır. Kadının insan haklarını ve cinsiyet eşitliğini güvenceye alan çeşitli uluslararası sözleşmeleri imzalamış olan Türkiye, bunları hayata geçirme sorumluluğunu üstlenmiştir.

Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili tacizler


Taciz var sitesi sizlere uğradığınız tacizlerin diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması ve çözülmesi için bir ortam sağlar. Bu konuda dayanışma içinde olarak ne yapmanız gerektiği konusunda rehberlik eder.

Hikayenizi paylaşarak dünyaya cinsiyetçiliğin var olduğunu, kadınlar tarafından hergün karşı karşıya kalındığını ve tartışılması gereken meşru bir sorun olduğunu gösteriyorsunuz.
Teşekkür ederiz.
Sitemizde yazılan tacizlere rehberlik ve danışmanlık yapacak psikolog, rehber, sosyolog, avukat, pedagog veya bu süreçte yardım etmeye gönüllü aktivist arkadaşlara ihtiyaç duymaktayız. Lütfen üye olduktan sonra yardım etme talebini Admin kullanıcısına mesaj olarak iletiniz. Burası ancak dayanışma içinde işe yarar bunu unutmayınız.

119 taciz

46 cevap

0 yorum

359 üye

...